• MŠ, Teplická: Plavecký výcvik

11. 6. 2018

Naši predškoláci absolvovali plavecký kurz, ktorý sa konal na plavárni Pasienky a Slovnaft. Deti boli rozdelené do štyroch skupín podľa ich plaveckej zdatnosti, kde sa pod vedením skúsených trénerov učili orientovať nad hladinou i pod hladinou, vyskúšali si splývanie na bruchu i na chrbte, potápanie a manipuláciu s rôznymi plaveckými pomôckami.

• ZŠ: Ako vzniká animovaný film

8. 6. 2018

V stredu sa žiaci I. A a II. A zúčastnili na peknej akcii v kine Lumiere - Ako vzniká animovaný film. Dozvedeli sa o rôznych spôsoboch animácie. Niektoré známe animované slovenské filmy si aj pozreli a nakoniec si vyrobili svojho pohyblivého panáčika. Materiály k tvorbe dostali aj domov. Takéto učenie hrou bolo super, čo bolo vidieť na ich zanietenosti a úsmevoch! Možno raz z niektorého účastníka dnešného workshopu vyrastie nový animátor. (Janka Adamková)

• ZŠ: Súťaž v prvej pomoci

6. 6. 2018

Žiaci z I. stupňa sa zúčastnili záchranárskej akcie konanej v Sade Janka Kráľa. Akciu organizoval Slovenský Červený kríž, naše družstvo sa umiestnilo na krásnom 4. mieste. Na jednotlivých stanovištiach boli pripravené rozličné situácie, v ktorých mali žiaci preukázať svoje záchranárske zručnosti. Hoci sme sa umiestnili až na štvrtej priečke, nie je tak dôležité vyhrať, ako odniesť si nové poznatky, naučiť sa správne reagovať v náročných situáciách, ktoré sa nám môžu v živote zísť. (E. Paráková)

• ZŠ: Medzinárodný deň detí

5. 6. 2018

Aj tento rok v tento deň sme dali triednym učiteľom a ich žiakom možnosť spraviť si tento deň vo vlastnej réžii. A tak sa realizovali aj takéto krásne, poučné i relaxačné aktivity:

- piknik v Sade Janka Kráľa, oddych, hry, schovávačka, obohacujúce dlhé rozhovory, a to všetko v tieni košatých stromov najstaršieho parku (V. A a IX. A),

- workshop o animácii vo Filmovom klube, animované rozprávky Drobci a Mimi a Líza v kine Lumiére, kde sa deti naučili, že dôležité je načúvať tomu druhému (I. B a II. B),

- filmové predstavenie Dve a pol kačky (IV. A a IV. B),

- interaktívna prehliadka včelárskej osady s múzeom v Kráľovej pri Senci (I. A a II. A),

- túra, opekanie, hry a oblievačka na Kamzíku (VI. A a VIII. A),

- plavba loďou po Dunaji (VII. B),

- pozeranie filmu, hry, McDonald a pobyt na ihrisku (VII. A).

• MŠ, Teplická: Deň detí

3. 6. 2018

Tohtoročnú oslavu MDD sme v MŠ začali 29. 5. Pre deti bol nachystaný skákací hrad. Deti si na ňom do sýtosti zaskákali a zašantili. V piatok sme pokračovali oslavami MDD športovým dopoludním a diskotékou V školskej záhrade boli pre deti nachystané rôzne športové disciplíny. Po ich zvládnutí na deti čakalo bohaté občerstvenie a odmena. Na záver si deti zatancovali na diskotéke. Všetci sme sa dobre zabavili a oslava sa nám veľmi páčila.

Fotografie nájdete vo Fotolabume.

• ZŠ: Hevier - 2. návšteva

29. 5. 2018

V piatok nás opäť navštívil spisovateľ a pedagóg Daniel Hevier. Vyžiadali si ho samy deti. Tento raz neučil slovenčinu, ale pripravil pre žiakov I. stupňa interaktívnu aktivitu, na ktorej spieval aj rapoval. Predviedol nám spisovný rap. Deti boli úžasné, parádne s ním spolupracovali. Pán Hevier predstavil svoju novú knihu Chymeros, ktorú si mohli malí čitatelia aj zakúpiť. Podpis do knižky bol milým bonusom. Veríme, že kontakt so „živým“ spisovateľom presvedčí žiakov, že čítať je fajn. (Ján Papuga)

• ŠKD: V plynárenskom múzeu